29

Pierwsze wrażenie w klimatycznie zaaranżowanej sypialni w stylu shabby chic może być takie, jakby przenieść się w czasie. Nic jednak bardziej mylnego. To dostęp do szerokiej i wyjątkowo zróżnicowanej oferty meblowej na współczesnym rynku branżowym sprawia, że coraz częściej poszukujemy mebli niebanalnych i niesztampowych. Wielu inwestorom zależy bowiem na tym, by rozwiązania w ich mieszkaniach nie były typowe, a odzwierciedlały ich gust, dobry smak i zmysł elegancji.

Jakie meble można by dziś określić mianem shabby chic? Z pewnością postarzane łóżko, najlepiej wykonane z naturalnego drewna, często w odcieniu bieli, wyposażone  w toczone nogi czy bardzo dekoracyjny zagłówek. Takie łóżko zazwyczaj też jest meblem dość wysokim. Dobrym rozwiązaniem będzie także łóżko metalowe z giętym, dekoracyjnym zagłówkiem. I wcale nie musi być w ponadczasowej bieli, gdyż równie dobrze prezentować się będzie łóżko w barwie mosiądzu czy czerni.

Ciekawym i bardzo oryginalnym pomysłem w sypialniach urządzonych w stylu shabby chic będzie zagłówek stworzony ze starych drzwi. Pomysłowość inwestorów nie zna dziś granic.

W gustownie urządzonej sypialni nie może zabraknąć i stylowej toaletki. Tu świetnie sprawdzi się zarówno komoda, jak i konsola. Najlepiej, by była drewniana i obowiązkowo postarzana, niekoniecznie w odcieniu bieli – doskonale sprawdzi się także meble w kolorystyce ciepłych pasteli. Ozdobna rama lustra takiej toaletki będzie tylko gustownym uzupełnieniem kreacji meblowej dedykowanej stylowej sypialni właśnie.