Łóżek piętrowych, bardzo funkcjonalnych i niezajmujących zbyt wiele miejsca, znaleźć można obecnie naprawdę dużo. I warto ich szukać, bo niejednokrotnie jedynie ich zakup gwarantować będzie maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni metrażowej. Przyjrzyjmy się zatem temu, jakie propozycje łóżek piętrowych dla dzieci znajdziemy obecnie w branży.
Rodzajów łóżek piętrowych jest co najmniej kilka. Szczególnie dla mniejszych dzieci chętnie wybierane są standardowe łóżka drewniane, solidnie wykonane, wyposażone dodatkowo w funkcjonalne drabinki. Drugim co do popularności wyborem współczesnych inwestorów pozostają łóżka metalowe – ich żywotność jest zdecydowanie dłuższa niż łóżek drewnianych i w ich przypadku nie ma raczej możliwości uszkodzenia konstrukcji mebla.
Dla wielu dzieci doskonałym wyborem okazują się łóżka piętrowe z bajkowym motywem – o wiele przyjemniej bowiem takim maluchom śpi się w „towarzystwie” ulubionych bohaterów bajkowych lub motywów przewodnich z nimi właśnie związanych.
I choć łóżko piętrowe do pokoju dziecka wstawić można niemal w każdym momencie jego życia, zdecydowanie zaleca się kupowanie takich mebli nieco starszym dzieciom, które śpią spokojnie, nie mają problemów z lunatykowaniem lub takim, którym raczej nie grozi niebezpieczeństwo wypadnięcia przez barierki.
Przy zakupie łóżka piętrowego warto pamiętać również o właściwym zabezpieczeniu szczebelków drabinek czy schodków. Wszystko z myślą o jak najpełniejszym bezpieczeństwie zagwarantowanym młodym użytkownikom tegoż mebla.