W czasach, gdy coraz częściej decydujemy się na podejmowanie w pełni przemyślanych i maksymalnie świadomych decyzji, także zakup mebli poddawany być powinien uprzedniemu, maksymalnemu rozmysłowi. Jeśli więc mieszkamy sami i właśnie w myśl życia singla chcemy umeblować własne mieszkanie, zdecydujmy się na łóżko pojedyncze, dedykowane właśnie jednej osobie. Jak jednak znaleźć takie, które by nas w pełni zadowoliło?

Zacznijmy od wymiarów. W standardzie, łóżko dla jednej osoby to mebel o wymiarach 100 x 200 cm. Łóżko to jest najczęściej meblem o wysokiej prostocie kształtu i kolorystyce zbliżonej do naturalnego drewna, wykonane z nie byle jakich materiałów, bo właśnie najwyższej jakości surowca drewnianego – najczęściej wybieranego buku.

Łóżko drewniane to mebel o prostym kształcie i maksymalnie solidnej i bardzo wytrzymałej konstrukcji. Może być całkiem proste i niezbogacone niczym szczególnym, lub też wyposażone chociażby w bardzo wygodną, wysuwaną po podłodze, szufladę na pościel i nie tylko. W praktyce bowiem w tej pojemnej szufladzie zmieścić można naprawdę wiele.

Łóżko dla singla może być wyposażone także w wygodny i dekoracyjny nawet zagłówek oraz w mechanizm podnoszenia – wówczas w jego „wnętrzu” schować będzie można nie tylko samą pościel, ale i wszystko to, czego dusza zapragnie.

W wyborze idealnego łóżka dla jednej osoby warto kierować się przede wszystkim jego maksymalną funkcjonalnością oraz jakością surowców wykorzystanych w procesie produkcji. To absolutna podstawa późniejszego, wieloletniego zadowolenia.