Meble dostępne w ofercie współczesnych sklepów meblowych są bardzo zróżnicowane. Różnić się mogą w zasadzie wszystkim – kształtem, kolorem, rodzajem wypełnienia, funkcjonalnościami, jak również i materiałem, którym zostały pokryte. Uwzględniając szczególnie ten ostatni czynnik warto się przyjrzeć, jaki rodzaj mebli wybrać. Czy lepiej postawić na te tapicerowane tkaniną, ekoskórą czy skórą naturalną?

Z pewnością najwięcej plusów będzie miała skóra naturalna. Nie dość, że jest materiałem najbardziej wytrzymałym, to także polecana jest szczególnie dla osób borykających się z wieloma alergiami oraz tych inwestorów, którzy pragną by w ich salonie czy pokoju dziennym zagościły meble w najbardziej reprezentacyjnej, ekskluzywnej oraz eleganckiej postaci. Skóra naturalna jest także materiałem lepiej przepuszczą cym powietrze niż skóra ekologiczna. Jej głównym minusem pozostaje jednak dość spora cena i ten koszt nie pozostaje w zasięgu możliwości wielu inwestorów.

Skóra eko to rozwiązanie sporo tańsze i wyglądem dość dobrze przypominające skórę naturalną. Jej dużym plusem jest fakt, iż nie naciąga się oraz jest łatwa w czyszczeniu zabrudzeń – szczególnie tych wodnych. Wśród minusów z pewnością wskazać trzeba, że jest mniej wytrzymała, mało przepuszczalna oraz powinna być poddawana konserwacji.

Z kolei tapicerka meblowa wykonana z tkaniny jest bardzo przyjemna w dotyku, tańsza od skóry, dostępna w wyjątkowo szerokiej palecie wzorniczej i kolorystycznej. Z minusów – nie jest zalecana alergikom oraz zdecydowanie trudniej ją sukcesywnie doczyścić.

Przed wyborem odpowiednich mebli – warto przeanalizować wszystkie za i przeciw różnych rodzajów tapicerki.